Hizmetlerimiz

 

 • Su deposu temizlik ve dezenfektesi
 • Su sebili temizliği
 • Her türlü su deposu imalat, satış, montaj
 • Havuz temizliği ve bakımı, havuz kimyasalları
 • Kumlama, ıslak kumlama, epoxi boya
 • Fuel Oil depolarının içme suyuna dönüşümü
 • Beton depo tamiri, kaçakların önlenmesi, izolasyon, seramik kaplama
 • PVC Membran kaplama, çatı, teras izolasyonu
 • Evsel arıtma, endüstriyel arıtma, su yumuşatma

Firmamızın ilk amacı su deposu kullanıcılarına yılda bir kez su depolarının temizlenmesinin gerekliliğini anlatabilmektir. Su depoları bodrum katında yada kazan dairesinde olduğu için unutulmakta ve temizliği ihmal edilmektedir. 16 sene hatta 30 sene deposunun temizlenmediğini hatırlayan müşterilerimize hizmet verdik. Su depolarından çıkan ilginç maddelerin teşhir edildiği bir stand oluşturduk. Su deposunu temizletmeyerek, ne kazandığınızı biliyor musunuz? Depo içi kaplamalarda, içme suyu test sertifikalı malzemelerin kullanılmaması su içerisine istenmeyen toksinlerin geçmesine neden olmaktadır. Temizlenmeyen depo hijyenden uzak, bulanık ve kokulu bir su sağlamaktadır. Metal depolarda oluşan tabakaları kuvvetli bir şekilde söken asidik malzemeler vardır. Ama bu malzemeler temizlik esnasında metali koruyan tabakayı da kaldırdığı için uygun olmadığını düşünüyoruz. Mühendisler odasının korozyon isimli kitabında bu konuda yeterli bilgi bulunmaktadır. Tesisat ve hidraforun eski ve bakımsız oluşu su kalitesini iyice düşürmektedir. İlerleyen günlerde daha detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

TEMİZ SUYUN TEMİZ DEPODAN KULLANIMININ MÜMKÜN OLDUĞUNU BİLEN ZİYARETÇİLERİMİZE  VE  SU DEPOLARI HAKKINDA 
BİR ŞEYLER MERAK EDENLERE  MERHABA

MERHABA

Adım Zafer Altınyay.İşletme fakültesi mezunuyum. 51 yaşındayım.1992 senesinden beri fuel oil depoları temizlik işleri ile uğraşmaktayım. Binlerce depo temizlik, boyama işi bitirdik.Bu işlerin hiç bir tanesinde önden kapora avans istemedik.İşimizi teslim edip beğendirdik.Ödemeyi ondan sonra kabul ettik.Referansımız daima işimiz olsun istedik.

Bu sayfada su deposu, tesisat, yapı kimyasalları,izolasyon,kaplama,hidrofor, pvc membran ile ilgili   bilgiler bulacaksınız. Teorik bilgileri pratik yaparak pekiştirip,yılların tecrübesiyle kaynaştırıp sizlere ışık tutmasını  düşünerek paylaşmak istedik.

SU DEPOSU NEDEN KİRLENİR,NASIL TEMİZLENİR ?

Su depoları,su şebekeden taşınırken,binanızda olumsuz şartlardan,dezenfeksiyon yan ürünlerinden,depo içi kaplamalardan,su içindeki demir, mangan, kireç gibi kimyasalardan zamanla kirlenir.Temizlik esnasında uygun kuvvette su jetikullanılmalıdır. mangan ,demir ,yosun ,kireç gibi kimyasal kirlilik tabakasına yol açan tabakaları çözen su deposu temizliği için üretilmiş ürünlerin kullanılması sağlıklı  sonuç verir. Ancak ürün kimyasal ürün alış, satış formları ya da kullanım , artanın bertarafi iadesi fatura ve resmi formlarla kayıt ve denetim altındadır. Kullanım sonrası meydana gelen kirli su kanalizasyona verilecekse ASKİ' nin onayı gerekir. Çünkü atıkların ne yapıldığı müşteri ve yüklenici tarafından belgi ile açıklanmak zorundadır. Ekip ve ekipmanın hijyeni,tulumların kullan at türü olması maske bone çizme temizliği önemlidir.Temizlik kimyasalı kanalizasyondan karıştığı doğal hayatı tahrip etmemeli, bitkilerin üstüne boşaltılsa bile onları kurutmamalı, soldurmamalıdır.

Çevre temizliğine önem verilmeli iş bitiminde depo kullanıcılarına doğru kullanım kılavuzu,gelecek dezenfekte tarihi,tesisat,deponun genel durumu,hakkında yazılı bilgi verilmelidir.

SİYAH SACDAN YAPILAN METAL DEPOLAR.KUMLAMA VE EPOKSİ BOYA NE DEMEKTİR?

Kumlama paslı yada içme suyu test raporu olmayan solventli boyaların yüzeyden temizlendiği en etkili metoddur.Yüzeyi temizlerken aynı zamanda boyanın çok iyi tutunabileceği zımpara gibi pürüzlü bir zemin hazırlar.Kum raspasıda denen bu yöntem yüksek basınçlı komresörün kum taneciklerini temizlenecek yüzeye muazzam bir hızla püskürtmesiyle yapılır.Kumlama sonrası kum yerden toplanır,yüzey süpürülür. Kumlanan yüzey sudan havanın neminden, çiğlenmeden korunur ve aman kaybetmeden  boyanır.

Epoksi boya içme suyu ile teması onaylanan cinsten olmalı, raporları mutlaka incelenmelidir. Epoksi boya karıştırıcı ile iyice karıştırılmalı,uygun rulo ile tatbik edilmelidir.Air less dediğimiz havasız sprey sıkıştırmak sureti ile boyayı yüzeye uygular. İyi bir yöntemdir.Elektrikli olanları pratiktir ama gücü içme suyu test raporları alabilen solventsiz epoksileri püskürtmeye yetmez.

BETON DEPO,HAVUZ,YÜZME  HAVUZU, TERAS, ÇATI YALITIMI SERAMİK KAPLAMA PVC MEMBRAN

Beton depoları boyamak son derece itina ister. Kaplama arkasından yürüyecek nem işi kısa sürede bozar.Beton için çimento esaslı malzemeler daha uygun olur. Beton su deposu izolasyonu için üretilmiş sürülerek uygulanan malzemeler son derece verimlidir.Deponun inşasına,hacmine ve derinliğine  göre malzeme seçilmelidir.Kenar köşeler pahlanmalı,alkali dayanımı yüksek filelerle desteklenmelidir. Seramik seçiminde su geçirim katsayısı ve ebat önemlidir.Derz dolgusunun içme suyu test raporları olmalı kimyasallara dayanımı incelenmelidir.

Beton depolarda pvc membran uygulaması oldukça verimlidir.Membranın içme suyuna uygun olanları seçilmeli pvc membran kenar köşelere uygun çıtalarla tesbit edilmelidir.İşçilik düzgün zeminde yapılırsa uzun ömürlü olur.

Çatı ve teraslarda, gelişen teknoloji ve kaynak robotu kullanımı, son derece kaliteli hizmetleri beraberinde getirmiştir.U.V dayanımlı,esneme kabiliyeti yüksek,ek yerlerinden problem çıkarmayan ürünler piyasada kalitesini kanıtlamıştır.

FUEL OİL DEPOLARININ İÇME SUYU DEPOSUNA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ?

Firmamız bugüne kadar 1-1000 ton arasında çok sayıda fuel oil deposunu bahçe sulama ve içme suyu deposuna dönüştürmüş, kumlayıp boyamıştır.İşin garantisi, iş bitiminde su içildikten sonra, yönetimin istemesi halinde suyun analizi sonucunda   ödeme yapılmasıdır.Fuel oil deposu boşaltıldıktan sonra depo içi talaşla raspalanır.Mazotlanır ve sıyrılır.Yağ sökücü ile fırçalanıp,220 bar su jeti ile yıkanır.Kurutulup kumlama yapılır.kumlamadan sonra epoxi boya ile iki kat boyanır.

TEMİZ DEPO = TEMİZ SU!
 

Bazı Müşterilerimiz Boya üstündeki kahverengi siyah tabakanın çıkmasını, boyanın yıllar evvel ki görünümüne kavuşmasını istemektedir. Bunun için Mekanik temizlik su jeti yeterli olmaz. Kimyasal desteği ile bu iş yapılır. Resimde görülen ortadaki metal kolon fırçalanıp, 220 bar su jeti ile iki sefer yıkandı diğer metal yüzeyler ise kimyasal malzeme uygulamasından sonra 1 sefer yıkandı. Sonuç ortada!

Kullanılan ürün asidik malzeme olmayıp biyolojik parçalanabilme özelliğine sahiptir. Uygulayıcıya, kullanıcıya, doğal hayata zararı yoktur. Ancak oluşan atıkları kanalizasyona vermek ASKİ' nin onayına tabidir.

  

 KİMYASAL TEMİZLİKTEN ÖNCE

 KİMYASAL TEMİZLİKTEN SONRA

SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

 1. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ürün ile sebilin dış temizliği ve dezenfeksiyonu yapılır.
 2. Sebil ısıtma soğutma deposu içindeki suya, İçme suyu ruhsatlı dezenfektan verilir. Dezenfektanlı su, sebil musluklarından akıtılır.  Su boşaltılır. Sebil deposuna temiz su alınır. Durulama işlemi yapılır.
 3. Son olarak sebiliniz jölemsi tabakadan temizlenmiş, bakterilerden arındırılmış bir şekilde boş olarak teslim edilir.
 4. Bu aşamadan sonra ise damacanaların dış yüzeyleri ve damacana değişimleri esnasında yaşanabilecek insan faktörlü mikrobiyolojik riskleri önlemeye yönelik bilgilendirme yapılır.

Su sebil temizliğinde ozon cihazı da kullanılabilir ancak sebil içinde su kaynaklı oluşan jölemsi tabakayı yok etmenin en etkin yolu dezenfektanlı su ile silmektir. Bu husus önemlidir. Çünkü yapışkanımsı yüzey kirliliği, mikroplar için besin kaynağı olup barınak işlevi görmektedir.

Su sebilinin temizlik ve dezenfekte zamanının geldiğini, damacana değişimlerinde sebilin su dolan üst kısmını gözlemleyerek kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Sebil temizliği için üç aylık süreler belirlenmiştir. Bu süre su markanız ve tüketim hızınıza göre uzar ya da kısalabilir. Bunun için gerekli bilgiyi su bayinizden, web sitemizden alabilirsiniz.

Bilmelisiniz ki enfekte olmuş sudan kaynaklanan hastalıkların bedeli ağır olduğundan, fayda-maliyet analizini doğru yapmak çok önemlidir. çünkü ilk bedel ödeyen çocuklarımız olacaktır.

 

Kesintisiz temiz su kullanmanız dileği ile

Sağlıkla kalın…

Martı Su Deposu Temizlik su deposu temizliği teknik şartnamesi ne uygun su deposu temizliği sunuyor. Hizmet talebinizi su deposu temizliği için hızlı randevu al butonundan gerçekleştirebilirsiniz. 25 yıldır sektörde bulunan firmamız su deposu temizliği firmaları ile etkin ve olumlu iletişim halindedir. Firmamızın kendine özgü hazırlamış olduğu su deposu temizliği teknik şartnamesi kurumsal hizmetleri kapsadığı gibi bireysel hizmetlerde de başarıyla uygulanmaktadır. Su deposu temizliği nasıl yapılır konulu tanıtım filmimiz size fikir verecektir. Bilhassa yosun bağlayan plastik su deposu temizliği oldukça güçtür. Kullanım suyu hijyenine %100 ulaşabileceğiniz en doğru adrestesiniz. Su deposu temizliği talimatı çerçevesinde her biri işinin uzmanı saha ekipleri, iletişim mezunu güler yüzlü müşteri temsilcileri ve ofis yöneticileri sizlere hızlı ve hatasız su deposu temizlik hizmeti sunmak için buradalar. Sadece su deposu temizliği esnasında değil, izleyen altı ay boyunca sınırsız ve ücretsiz danışmanlık alabileceğiniz kişisel çözüm odaklı, eğitimli, tecrübeli mühendislerdir. Firmamızın her müşterisine atamış olduğu kişisel asistan su deposu, bina su deposu kullanım alışkanlıkları, hizmet sunumu için ideal gün ve saat konularında size birebir destek olacaklardır. Muhteşem su hijyeni için etkin işbirliği firmamızın profesyonel çalışma alanıdır. Ankara su deposu temizliği sektöründe liderin öncüsü Martı Su Deposu Temizlik ile Türkiye’ de kılavuz konumundadır.

Yirmibeş yıldır su deposu temizleme alanında ARGE yapan firmamızda üç kişiden oluşan iş ve kalite geliştirme birimi sizlere kusursuz, su deposu teknik şartnamesi ne uygun hizmet sunmak için gayret etmektedir. Kaliteli, hızlı ve hatasız su deposu temizlik hizmeti, makul su deposu temizliği fiyatları temel presibimizdir.

Tekliflerde, kağıt üstünde düşük rakamlı olan su deposu temizlik ve dezenfeksiyon fiyatı altı ay- oniki ay boyunca yapacağınız su deposu kullanımlarınızda su hijyeninin sürekliliği için size extra maliyet getirecek mi? Ucuz mu, maliyeti düşük su deposu temizlik hizmeti mi ayrıntı burada gizlidir. Su deposu teknik şartnamesi ne uygun hizmet 6 ve 12 aylık depo kullanım dönemi ile mukayese edilmesi halinde maliyeti doğru analiz edilmiş olacaktır.Standart dışı hizmetlerde su deposu temizliği yapılırken su deposu yalıtım bütünlüğü zarar görebilmekte, ilerleyen aylarda su deposu izolasyonu problem olmaktadır. Ankara merkezli firmamız bu önemli noktada bina görevlisi ya da teknisyenler ile mutlaka işbirliği yapmakta ve aşamaları checklist, kontrol listesinde tik atarak teknik kadroya su deposu temizliği tutanağı şeklinde tebellüğ etmektedir. Su deposu teslim tutanağı teknisyen ya da bina görevlilerinde su deposu kullanımına ait görev ve sorumluluk tanımlarını netleştiren, aksiyon yaratan, su deposu temizlik ve dezenfeksiyon sonrası kazan dairenizde bulunan cihazların zarar görmesini önleyen, 7/24 suyun mikrobiyoljik kontrolünü garanti eden uzun yılların birikimi ile şekillenmiş oldukça faydalı bir tutanaktır.