Hizmetlerimiz

 

 

Sebebini bulamadığınız hastalıkların gizli nedeni su deponuz olabilir mi?

Sağlıklı yaşamda temiz depo ve temiz suyun önemi tartışılmaz.

TEMİZ DEPO = TEMİZ SU!

  

 TEMİZLİKTEN ÖNCE

TEMİZLİKTEN SONRA

 

 • Su deposu temizliği

 • Su deposu dezenfektesi

 • Ortam dezenfeksiyonu hizmeti ve dezenfektan satışı

 • Evsel arıtma, endüstriyel arıtma, su yumuşatma

 • Su sebili temizliği

 • Su analiz hizmeti

 • Her türlü su deposu imalat, satış, monta

Su depoları yılda en az bir kez temizlenmeli ve yılda iki kez dezenfekte edilmelidir. Su depoları bodrum katında yada kazan dairesinde olduğu için unutulmakta ve temizliği ihmal edilmektedir. Temizlenmeme rekoru 30 sene ile Ayrancı' da bir müşterimize aittir. Malesef 30 yılda su depolarından çıkan ilginç maddelerden oluşan bir kolleksiyona sahip olduk.

Biz Kimiz?

1992 yılında depo temizliği sektöründe işletme mezunu Zafer Altınyay tarafından kuruldu Martı Su Deposu. Su deposu temizliği konusunda uzmanlaşan firmamız, sağlık bakanlığının yayımladığı genelge ve talimatlara titizlikle uyarak okul, bakanlık apartman, öğrenci yurdu, kreş ve Elçilik gibi birçok binanın depolarını temizlemiş, yıllık bakım ve temizlik sözleşmeleri yoluyla da resmi ve özel birçok kurumun periyodik bakım ve temizliği ile dezenfeksiyonuna devam etmektedir.

Hedefimiz

Su depoları temizliğinde tek telefonla yüz güldürecek sonuçları sağlamak. Yenilikleri takip etmek, hizmet içi eğitimlerle personeli geliştirmek. Müşteri ve firma memnuniyetini sağlamak , Tecrübemizi etkin ekip çalışmasıyla birleştirip, sağlık bakanlığı ruhsatlı ürünlerle maksimum hijyen sağlayarak, herkesin en doğal hakkı olan temiz su kullanımına katkıda bulunmaktır.

Kalite Politikamız

Mevzuata uygun sonuç garantili, kaliteli hizmet sunmak.

Müşteri ve firma memnuniyetini sağlamak

Maddiyatı daima üçüncü planda tutmaktır.

 

SU DEPOSU NEDEN KİRLENİR,NASIL TEMİZLENİR ?

Su depoları,su şebekeden taşınırken,binanızda olumsuz şartlardan,dezenfeksiyon yan ürünlerinden,depo içi kaplamalardan,su içindeki demir, mangan, kireç gibi kimyasalardan zamanla kirlenir.

Temizlik esnasında uygun kuvvette su jeti kullanılmalıdır. mangan ,demir ,yosun ,kireç gibi kimyasal kirlilik tabakasına yol açan tabakaları çözen su deposu temizliği için üretilmiş ürünlerin kullanılması sağlıklı  sonuç verir. Ancak ürün kimyasal ürün alış, satış formları ya da kullanım , artanın bertarafi iadesi fatura ve resmi formlarla kayıt ve denetim altındadır. Kullanım sonrası meydana gelen kirli su kanalizasyona verilecekse ASKİ' nin onayı gerekir. Çünkü atıkların ne yapıldığı müşteri ve yüklenici tarafından belgi ile açıklanmak zorundadır.

Ekip ve ekipmanın hijyeni,tulumların kullan at türü olması maske bone çizme temizliği önemlidir.Temizlik kimyasalı kanalizasyondan karıştığı doğal hayatı tahrip etmemeli, bitkilerin üstüne boşaltılsa bile onları kurutmamalı, soldurmamalıdır.

Çevre temizliğine önem verilmeli iş bitiminde depo kullanıcılarına doğru kullanım kılavuzu,gelecek dezenfekte tarihi,tesisat,deponun genel durumu,hakkında yazılı bilgi verilmelidir.

 

KUMLAMA VE EPOKSİ BOYA NE DEMEKTİR?

Kumlama pas, eski boya vb istenmeyen tabakanınyüzeyden temizlendiği en etkili metoddur.Yüzeyi temizlerken aynı zamanda boyanın çok iyi tutunabileceği zımpara gibi pürüzlü bir zemin hazırlar.Kum raspasıda denen bu yöntem yüksek basınçlı komresörün kum taneciklerini temizlenecek yüzeye muazzam bir hızla püskürtmesiyle yapılır.Kumlama sonrası kum yerden toplanır,yüzey süpürülür. Kumlanan yüzey sudan havanın neminden, çiğlenmeden korunur ve zaman kaybetmeden boyanır.

Epoksi boya içme suyu ile teması onaylanan cinsten olmalı, raporları mutlaka incelenmelidir. Epoksi boya karıştırıcı ile iyice karıştırılmalı,uygun rulo ile tatbik edilmelidir.Airless dediğimiz havasız sprey sıkıştırmak sureti ile boyayı yüzeye uygular. İyi bir yöntemdir.Elektrikli olanları pratiktir ama gücü içme suyu test raporları alabilen solventsiz epoksileri püskürtmeye yetmez.

Galvanize yapışan içme suyu test raporlu boya yoktur. Boya tavsiye etmeyiz - 24 Şubat 2021

 

BETON DEPO, SERAMİK KAPLAMA PVC MEMBRAN

Beton depoları boyamak son derece itina ister. Kaplama arkasından yürüyecek nem yalıtımı kısa sürede bozar.Beton için çimento esaslı malzemeler daha uygun olur. Beton su deposu izolasyonu için üretilmiş sürülerek uygulanan malzemeler son derece verimlidir.Deponun inşasına,hacmine ve derinliğine  göre malzeme seçilmelidir.Kenar köşeler pahlanmalı,alkali dayanımı yüksek filelerle desteklenmelidir. Seramik seçiminde su geçirim katsayısı ve ebat önemlidir.Derz dolgusunun içme suyu test raporları olmalı kimyasallara dayanımı incelenmelidir.

Membranın içme suyuna uygun olanları seçilmeli pvc membran kenar köşelere uygun çıtalarla tesbit edilmelidir.İşçilik düzgün zeminde yapılırsa uzun ömürlü olur. Koku, jöleleşme problemi nedeni ile daha sık temizlenmelidir. Sızıntılarda hasarlı noktanın tespiti güç. hatta imkansızdır. 

FUEL OİL DEPOLARININ İÇME SUYU DEPOSUNA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ?

Firmamız bugüne kadar 1-1000 ton arasında çok sayıda fuel oil deposunu bahçe sulama ve içme suyu deposuna dönüştürmüş, kumlayıp boyamıştır.İşin garantisi, iş bitiminde su içildikten sonra, yönetimin istemesi halinde suyun analizi sonucunda   ödeme yapılmasıdır.Fuel oil deposu boşaltıldıktan sonra depo içi talaşla raspalanır.Mazotlanır ve sıyrılır.Yağ sökücü ile fırçalanıp,220 bar su jeti ile yıkanır.Kurutulup kumlama yapılır.kumlamadan sonra epoxi boya ile iki kat boyanır.

 

SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

 1. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ürün ile sebilin dış temizliği ve dezenfeksiyonu yapılır.

 2. Sebil ısıtma soğutma deposu içindeki suya, İçme suyu ruhsatlı dezenfektan verilir. Dezenfektanlı su, sebil musluklarından akıtılır.  Su boşaltılır. Sebil deposuna temiz su alınır. Durulama işlemi yapılır.

 3. Son olarak sebiliniz jölemsi tabakadan temizlenmiş, bakterilerden arındırılmış bir şekilde boş olarak teslim edilir.

 4. Bu aşamadan sonra ise damacanaların dış yüzeyleri ve damacana değişimleri esnasında yaşanabilecek insan faktörlü mikrobiyolojik riskleri önlemeye yönelik bilgilendirme yapılır.

Su sebil temizliğinde ozon cihazı da kullanılabilir ancak sebil içinde su kaynaklı oluşan jölemsi tabakayı yok etmenin en etkin yolu dezenfektanlı su ile silmektir. Bu husus önemlidir. Çünkü yapışkanımsı yüzey kirliliği, mikroplar için besin kaynağı olup barınak işlevi görmektedir.

Su sebilinin temizlik ve dezenfekte zamanının geldiğini, damacana değişimlerinde sebilin su dolan üst kısmını gözlemleyerek kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Sebil temizliği için üç aylık süreler belirlenmiştir. Bu süre su markanız ve tüketim hızınıza göre uzar ya da kısalabilir. Bunun için gerekli bilgiyi su bayinizden, web sitemizden alabilirsiniz.

Bilmelisiniz ki enfekte olmuş sudan kaynaklanan hastalıkların bedeli ağır olduğundan, fayda-maliyet analizini doğru yapmak çok önemlidir. çünkü ilk bedel ödeyen çocuklarımız olacaktır.

Kesintisiz temiz su kullanmanız dileği ile,

Sağlıkla kalın…

 

 

30 yıllık tecrübe ve uzmanlığımızla su deposu temizliği yapıyoruz.  Martı su deposu temizliği olarak sektöründe Türkiye' nin yakından tanıdığı bir markayız. Sağlık bakanlığınca verilen dezenfeksiyon yetki ruhsatına sahibiz.TSE ve ISO 9001, 14001, 45001, 10002 kalite yönetim sistemi denetiminde su deposu temizliği ️ ve dezenfektesi yapmaktayız. KASKİ, nin Kayseri' de düzenlediği su deposu temizliği eğitimlerine katıldık. Sertifikamız mevcuttur. Lejyonella eğitim sertifikasına sahibiz. İçme suyu deposu temizleyecek hijyenik donanıma sahibiz. Ek-1 dezenfeksiyon belgesi düzenleyebiliriz. Martı' da Ankarada su deposu temizliği yapan firmalar arasında sıradışı hizmet kalitesini bulacaksınız. Mevzauta, yürürlüğe uygun su deposu teknik şartnamesini sitemizden indirebilir, hazırlık aşamanızda kullanabilirsiniz. Hastane su deposu temizlik şartnamesi, otel, yurt vb konaklama birimleri su deposu temizliği şartnamesi sade, özdür. Sonuca hizmet eden okul su deposu şartnamesi web sitemizde istifadenize sunulmuştur. Bebeklerden yaşlılara kadar insan sağlığını korumak için depo temizliği önemli bir adımdır. Su deposu şamandrası kontrollerimiz ve su deposu temizliği servis, teslim formu ile depo taşmalarını önlemekteyiz. Martı şirketi su deposu personeli, haftalık eğitimleri ile apartman bina su deposu temizliğinde hızlı ve hatasız çalışır. Kalite yönetim ekibimiz, mühendis kadromuz, yetkinlik belgelerimiz️ ile temizlik sonrası da size mevzuata uygun olarak  destek olmaya devam etmekteyiz. Su deposu temizliği fiyatları depo hacmine göre değişir. Kuyu suyu, taşıma su, artezyen suyu depo kirlenmesini hızlandırır. Su deposu temizliği daha zordur. Su deposu temizlik fiyatı yükselir. Uzun yılların deneyimi ile hazırlanan su deposu temizlik şartnamesi, apartman su deposu temizlik talimatı, apartman su deposu temizliği, kurum, kreş, okul su depusu temizliğinde de sağlıklı su temini için kullanışlıdır. Kimyasal ve biyolojik su analizi laboratuvar hizmeti vermekteyiz. Aski su deposu temizliği yapmamaktadır. Ankara, ASKİ şebeke suyu kalitesi günlük olarak raporlanmaktadır. Su deponuzda yeterince tazeleniyor mu? Beklemekten ötürü bakteri ürüyor mu, sunduğumuz su analiz labaratuvar hizmeti size hızlı ve hatasız fikir verecektir. Bulunduğunuz bölgede insani amaçlı su tüketim yönetmeliğine göre içme kullanma suyu içinde 0,2-0,5 ppm arası klor olmalıdır. Klor test kiti ile 20 saniyede suda ki bakiye klor, serbest klor düzeyini öğrenebilirsiniz. Sağlık bakanlığı ruhsatı olan Martı su deposu temizlik ek1 formu düzenlemeye yetkilidir.  Hızlı ve hatasız sonuçları garanti ederiz. Faaliyetlerimiz sırasında istemeden de olsa  sizlerin mallarına ve kişilerine verebileceğimiz zararlar üçüncü şahıslara karşı mali mesuliyet genel şartları kapsamında Anadolu Sigorta, işletme sorumluluğu sigorta poliçesi ile sigorta teminatı altına alınmıştır. Bina yönetimleri değişse bile düzenli takip ve hatırlatma sistemimizle binanıza ve deponuza ait bilgileri sürekli güncel tutmaktayız. Hatırlatmakta fayda var. Fiberglass GRP su deposu paslanan metal depolardan daha sağlıklıdır. Su deposu girişine filtre taktırabilirsiniz. 10-50 mikron arası kartuşlarla suyunuzu yosun ve partiküllerden arıtabilirsiniz. Şeffaf hausing veya big blue filtre Su basıncına göre seçilerek özenle monte edilir. Reverse osmosis Naturel su arıtma cihazı 30 yıllık deneyimle Ankara’ da üretilmektedir. Kaliteli filtreler, ideal tasarım; 12 adet donanımlı araç, hızlı ve hatasız montaj, tecrübeli, güleryüzlü teknik ekipleriyle sizlere ulaştırılmaktadır. LG membran filtreli su arıtma cihazımızla yılda 250 damacana (5 ton) su arıtabilir, su taşımak ve sipariş vermekten kurtulabilir, plastik şişelerde beklemiş su yerine taze su  içebilir, bütçenizi rahatlatabilirsiniz. ambalajlı suya 1 ayda ödediğiniz ücret cihazın aylık taksitlerini öder. bir yıla kalmadan cihaz kendini amorti eder. çeşmeden akan suyu 20-25 kat düşük maliyetle filtre edersiniz..  Tereddütünüz varsa cihazı 1 ay kullanıp deneyebilirsiniz. Reverse osmosis teknolojisi ile evinizde üretilen su, en az ambalajlı su kadar sağlıklıdır. Piyasadan, internetten bulduğunuz su arıtma cihazlarının montajını 150 tl den yapmaktayız. Taşınırken cihazı adresinizden sökerek yeniden kurulumunu da yapıyoruz. Polyesterden ve cam elyafından imal edilen fiber glass su depolarının sağlıksız olduğunu düşünüyorsanız bilimsel değeri olan makale araştırmanızı tavsiye ederiz. Platik su deposu ile polietilen su deposu aynı anlamı ifade eder. Plastik su deposu ile fiberglass su deposu fiyatları arasında % 100 yakın fiyat farkı vardır. GRP su deposu yani (fiber) polyester su deposu daha yüksek fiyatlıdır. Ancak fiber su deposu, modüler su deposu olduğu için kapılardan demonte olarak taşınır. Su deposu kurulumu yerinde monte-montaj edilir. İstanbul su deposu temizliği esnasında pek çok fiber depoya rastlamak mümkündür. Deponuzda pas var mı? Paslı su deposu su kalitesini düşürüyor mu? Binanızda kolayca öğrenebilirsiniz. Martı Gazi mahallesi' nde hizmete başladığı yeni ofisi ile hizmet kalitesini yükseltmiştir. Ankara su sebili temizliği firmamızın uzmanlık alanıdır. Sizi %100 memnun bırakacak, duyarlı müşteri ilişkileri yönetimi politikası izlemekteyiz. Reverse osmoz su arıtma cihazlarında uzmanız. Yakut su arıtma cihazı satışı yapıyoruz. Mutfak tezgahını daraltmadan ve tezgah taşını delmeden su arıtma cihazları montajı yapabilmekteyiz.  İstikrarlı kalite-fiyat firmamızın temel prensibidir. Birçoğu kurumsal olmak üzere Türkiye genelinde pekçok sektörden onbin civarında referansa sahibiz. 10002 müşteri memnuniyet sistemi kriterlerine uygun çalışmaktayız. Müşterilerimizin hakkımızda yaptığı yorumlarda aldığımız güçle, yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Temiz su temiz depodan gelir!