FAYDALI BİLGİLER

 

Su Deposu Temizliği Öncesi Yapılması Gerekenler

 • Depodaki su kalitesine güveniyorsanız hidroforun su emdiği seviyenin yirmi cm üstüne kadar kullanınız. Bu işlemi yapabilmek için bina girişindeki ASKİ ana vanasını ve deponuzun dolum vanasını kapatmalısınız.
 • Depodaki suya güvenmiyorsanız depo altındaki boşaltma vanasını açarak suyu gidere boşaltınız.
 • Yukarıdaki işlemler deponuzun temizlik randevu gününe denk getirilmelidir.
 • Depodaki suyun erken bitmesi halinde üst katlara hidrofor çalışmadan su çıkmıyorsa depon

  • 26-04-2016 15:04:33

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

Su deposu temizliği uzmanlık gerektiren bir iştir.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çok tehlikeli olarak sınıflandırmıştır.
Hizmeti sunarken öncelikli kriterlerimiz “İş Güvenliği” ve “Halk Sağlığı”dır.
Randevu kaydının oluşturulması, ihtiyaçların belirlenmesi, temizlik sonrası destekler bina yönetiminin ve teknik personelinin sorun yaşamaması temizlik ekibi kadar önemli, ofis iş ve kalite birimince sağlanır.
Ofis yöneticileri, teknik personeli yönl

 • 05-04-2016 20:04:24

Profesyonel Su Deposu Temizliği

24 yıllık tecrübe ve uzmanlığımızla tek işimiz su deposu temizliğidir.

Güçlü kadro ve referanslarımızla, Ankara’da en çok tercih edilen firmayız.

Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ürünler kullanmaktayız.

Sahip olduğumuz TPE Marka tescili , TSE-HYB belgeleri ile kriterlere uygun hizmet vermekteyiz.

İş güvenliğine önem veriyoruz. 6331 Sayılı İş Güvenliği Yasası çerçevesinde kurumsal hizmet sunmaktayız.

Kimya mühendisim

 • 05-04-2016 20:04:09

Niçin su deposu temizliği?

Toplumda kullanma suyunun içme suyu kalitesinden daha düşük olabileceği yönünde bir kanı bulunmaktadır. İnsani amaçlı su tüketim yönetmeliğine göre kullanma suyu içme suyuyla aynı nitelikte olmalıdır.

Suda çözünmeyen katı partiküller algler ve mikroorganizmalar zamanla su depolarında çoğalmaya başlar. Bu da bizlerin ve özellikle bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş olan çocuklarımızın sağlığını olumsuz olarak etkilemektedir.

Yürürl&u

 • 05-04-2016 20:04:36

Fuel Oil Depolarının İçme Suyu Deposuna Dönüştürülmesi

Firmamız bugüne kadar 1-1000 ton arasında çok sayıda fuel oil deposunu bahçe sulama ve içme suyu deposuna dönüştürmüş, kumlayıp boyamıştır.İşin garantisi, iş bitiminde suyun analizi sonucunda ödeme yapılmasıdır. Fuel oil deposu boşaltıldıktan sonra depo içi talaşla raspalanır.Mazotlanır ve sıyrılır. Yağ sökücü ile fırçalanıp, 220 bar su jeti ile yıkanır.Kurutulup kumlama yapılır. Kumlamadan sonra epoxi boya ile iki

 • 07-04-2016 01:04:10

Su Deposu Neden Kirlenir? Nasıl Temizlenir?

Su depoları,su şebekeden taşınırken,binanızda olumsuz şartlardan,dezenfeksiyon yan ürünlerinden, depo içi kaplamalardan,su içindeki demir, mangan, kireç gibi kimyasalardan zamanla kirlenir.

Şebeke suyu yerine kuyu suyu kullanılıyorsa bu kirlenme çok daha hızlı olacaktır.Temizlik esnasında uygun kuvvette su jeti kullanılmalıdır. mangan ,demir ,yosun ,kireç gibi kimyasal kirlilik tabakasına yol açan tabakaları çözen su deposu temizliği için &u

 • 29-05-2016 09:05:57

Kumlama ve Epoksi Boya Ne Demektir?

Kumlama paslı yada içme suyu test raporu olmayan solventli boyaların yüzeyden temizlendiği en etkili metoddur.Yüzeyi temizlerken aynı zamanda boyanın çok iyi tutunabileceği zımpara gibi pürüzlü bir zemin hazırlar. Kum raspasıda denen bu yöntem yüksek basınçlı komresörün kum taneciklerini temizlenecek yüzeye muazzam bir hızla püskürtmesiyle yapılır. Kumlama sonrası kum yerden toplanır,yüzey süpürülür ve o

 • 29-05-2016 09:05:15

Beton Depo, Havuz, Yüzme Havuzu, Teras, Çatı Yalıtımı, Seramik Kaplama ve PVC Membran

Beton depoları boyamak son derece itina ister.Kaplama arkasından yürüyecek nem işi kısa sürede bozar.Beton için çimento esaslı malzemeler daha uygun olur. Beton su deposu izolasyonu için üretilmiş sürülerek uygulanan malzemeler son derece verimlidir.Deponun inşasına,hacmine ve derinliğine göre malzeme seçilmelidir.Kenar köşeler pahlanmalı,alkali dayanımı yüksek filelerle desteklenmelidir.Depoların seramik kaplanması sağlıklı değildir.

Beton depolarda

 • 29-05-2016 09:05:13

Su Deposu Nasıl Temizlenir-Video

 • 24-06-2016 17:06:02

Martı Su Deposu Temizlik su deposu temizliği teknik şartnamesi ne uygun su deposu temizliği sunuyor. Hizmet talebinizi su deposu temizliği için hızlı randevu al butonundan gerçekleştirebilirsiniz. 25 yıldır sektörde bulunan firmamız su deposu temizliği firmaları ile etkin ve olumlu iletişim halindedir. Firmamızın kendine özgü hazırlamış olduğu su deposu temizliği teknik şartnamesi kurumsal hizmetleri kapsadığı gibi bireysel hizmetlerde de başarıyla uygulanmaktadır. Su deposu temizliği nasıl yapılır konulu tanıtım filmimiz size fikir verecektir. Bilhassa yosun bağlayan plastik su deposu temizliği oldukça güçtür. Kullanım suyu hijyenine %100 ulaşabileceğiniz en doğru adrestesiniz. Su deposu temizliği talimatı çerçevesinde her biri işinin uzmanı saha ekipleri, iletişim mezunu güler yüzlü müşteri temsilcileri ve ofis yöneticileri sizlere hızlı ve hatasız su deposu temizlik hizmeti sunmak için buradalar. Sadece su deposu temizliği esnasında değil, izleyen altı ay boyunca sınırsız ve ücretsiz danışmanlık alabileceğiniz kişisel çözüm odaklı, eğitimli, tecrübeli mühendislerdir. Firmamızın her müşterisine atamış olduğu kişisel asistan su deposu, bina su deposu kullanım alışkanlıkları, hizmet sunumu için ideal gün ve saat konularında size birebir destek olacaklardır. Muhteşem su hijyeni için etkin işbirliği firmamızın profesyonel çalışma alanıdır. Ankara su deposu temizliği sektöründe liderin öncüsü Martı Su Deposu Temizlik ile Türkiye’ de kılavuz konumundadır.

Yirmibeş yıldır su deposu temizleme alanında ARGE yapan firmamızda üç kişiden oluşan iş ve kalite geliştirme birimi sizlere kusursuz, su deposu teknik şartnamesi ne uygun hizmet sunmak için gayret etmektedir. Kaliteli, hızlı ve hatasız su deposu temizlik hizmeti, makul su deposu temizliği fiyatları temel presibimizdir.

Tekliflerde, kağıt üstünde düşük rakamlı olan su deposu temizlik ve dezenfeksiyon fiyatı altı ay- oniki ay boyunca yapacağınız su deposu kullanımlarınızda su hijyeninin sürekliliği için size extra maliyet getirecek mi? Ucuz mu, maliyeti düşük su deposu temizlik hizmeti mi ayrıntı burada gizlidir. Su deposu teknik şartnamesi ne uygun hizmet 6 ve 12 aylık depo kullanım dönemi ile mukayese edilmesi halinde maliyeti doğru analiz edilmiş olacaktır.Standart dışı hizmetlerde su deposu temizliği yapılırken su deposu yalıtım bütünlüğü zarar görebilmekte, ilerleyen aylarda su deposu izolasyonu problem olmaktadır. Ankara merkezli firmamız bu önemli noktada bina görevlisi ya da teknisyenler ile mutlaka işbirliği yapmakta ve aşamaları checklist, kontrol listesinde tik atarak teknik kadroya su deposu temizliği tutanağı şeklinde tebellüğ etmektedir. Su deposu teslim tutanağı teknisyen ya da bina görevlilerinde su deposu kullanımına ait görev ve sorumluluk tanımlarını netleştiren, aksiyon yaratan, su deposu temizlik ve dezenfeksiyon sonrası kazan dairenizde bulunan cihazların zarar görmesini önleyen, 7/24 suyun mikrobiyoljik kontrolünü garanti eden uzun yılların birikimi ile şekillenmiş oldukça faydalı bir tutanaktır.