SIK SORULAN SORULAR

 

Değerli Müşterimiz, almış olduğunuz su deposu temizliği ya da dezenfeksiyon hizmetine tanımlı hediye ve avantajlı fiyatlar aşağıdadır.
Sayfanın altındaki formu doldurmanız halinde talebiniz hızla yerine getirilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

1. 5 aşamalı kapalı kapalı kasa LG membran filtreli, reverse osmoz su arıtma cihazı, montaj dahil 9 taksit 2.200,00 TL. Nakit 2.000,00 TL 
     30 yıllık tecrübe ile üretilmiş cihaz 2 yıl garantilidir. NSF onaylı 10 litre çelik tank, kaliteli krom musluk, şık ve kaliteli dış kasa, lezzetli su üretimi. Hızlı ve eğitimli 12 servis ile memnun edici hizmet. 27 X 40 X 42 cm yükseklik.
     Cihazın filtre ömrü bir 1.5 yıldır. İlk değişimde sadece ön filtre değişir.  03 Ağustos 2023  tarihi itibarı ile 450 tl' dir. İkinci periyotta da (2-3 yıl sonra) ön filtre değişir. Üçüncü periyotta membran filtre dahil 5 filtrede değişir.  600 tl dir. 

 2. Altı kiloluk on adet yangın tüpü doldurana iki adet altı kiloluk yangın tüpü dolumu hediye . ( 100 TL değerinde ) Yangın tüpü dolum bakım hizmeti TSE hizmet yeterlilik belgeli firma tarafından verilmektedir. 

3.%15 net indirimli böcek ilaçlama hizmeti almak için bu şıkkı seçiniz. 

4.  1 adet sıvı el sabunu ücretsiz.  Seçiminizi randevu öncesi ya da günü yapınız. Personelimiz binadan ayrıldıktan sonra ürün talep edilmesi halinde teslimatı ofisimizde ya da  gelecek periyotta binanızda yapılır.

 

Cihaz alıp sorunsuz çalışmasını bekliyorsanız bir şartnameniz mutlaka olmalı. Dezenfektan sağlık bakanlığı ruhsatlı olmalıdır. Klorun kapağı açılmadan ve açıldıktan sonra raf ömrü nedir? Satın alacağınız firma size bekleme süresini yazılı vermelidir. Klor Dozaj pompası alırken dikkat edilmesi gereken hususlar; 24 saat sürekli klor ölçümü yapan ORP ölçümlü, klor dozaj pompası yedek parça, servis sorunu olmayan cihaz olmalıdır. Kullanacak teknik personelin eğitimi yapılmalıdır. Montajı yapılarak çalıştırıp test edilerek teslim edilmelidir. Satıcı firma 304 kalite paslanmaz krom nikel deponun, PVC membran depoların , klordan delinmemesi ya da zarar görmemesi için gereken önlemi almalıdır. Klor dozaj pompalarındaki , 2 yıl garanti Problu cihazın daima 0,2-0,5 ppm aralığında çalışacağını doğru ölçümü yapacağını, Cihazı,hatalı ölçümlerde, arıza ve bakımlarda, klor ihtiyaçlarında satıcı firmanın 48 saat içinde cihazın monte olduğu müşteri binasında müdahale ederek sorunu gidereceğini Üst üste 3 arıza ya da sorun bildiriminde cihazı geri alarak parasını iade edeceğini kapsamalıdır. 2 yıl garanti vermelidir.
Sebil temizliği ve dezenfeksiyonu hakkında ayrıntılı bilgi http://www.martisudeposu.com/detay/hizmetlerimiz adresinde mevcuttur. Bir adet sebilin temizliğini adresimizde 50 tl+KDV ye yapıyoruz. Önceden randevu almanız halinde yarım saatte temizler size teslim ederiz. Sebilin bulunduğu adrese gelme fiyatımız ise 200,00 tl+KDV' dir. Rakamlarımız adet artıkça düşer.
YER YÜZEY MERDİVEN, ASANSÖR, KAPI KOLLARI, SİLERKEN BİR KOVA SUYA BİR TANE ATARAK KULLANABİLİRSİNİZ. BAKTERİ VE MİKROPLARA ETKİNDİR. PİYASADA SATILAN ÜRÜNLERDEN FARKI BEKLEME SÜRESİ 9 AYDIR VE ÇOK DÜŞÜK MALİYETLİDİR. KULLANIM ŞEKLİ VE ALANLARI KUTU ÜZERİNDE YAZMAKTADIR. SAĞLIK BAKANLIĞI RUHSATLIDIR.

Fiberglass yeni depolar müşteri adresinde yapılan modüler depodur. Fiber depoların bakım temizlik maliyetleri çok uygundur.
Talep için Kamil Bey 05322544955 10 yıl garantili sıfır depo ve 5 yıl garantili ikinci el depo satmaktadır.
Daire başı 500 litre hacimli depo, çin malı yeni hidrofor ve tesisatı dahil 70-80 dolar arası maliyetle anahtar teslimi sonuçlanır. 

Plastik depolar düşük fiyatlıdır. Mesafe uzadıkça nakliye maliyeti yükselir. Dışına boya zor yapışır. Beyaz olanları güneş görürse hızla yosun tutar. Bahçe de güneş altında kullanılacaksa Mavi, Lacivert koyu renkli olanlarda yosunlaşma geç olur. Yılda birkaç kere klorlu suyla iç yüzeylerini çalkalamanız yosun ve kir oluşumunu geciktirecektir. 
Daire başı 500 litre hacimli depo, çin malı yeni hidrofor ve tesisatı dahil 50-60 dolar arası maliyetle anahtar teslimi sonuçlanır.
İlyas Bey satışını yapmaktadır. 05432097032

Krom nikel paslanmaz depo tamirlerinde kesin sonuca Sefer Bey le ulaşabilirsiniz? Size depo maliyetleri konusunda da bilgi verecektir.

Eski metal deponuzun sökülmesi ve satılması için hurdacı Ahmet Bey arayabilirsiniz. 05353839450
 

Deponuz paslı ise temizlikle paslar azalmaz daha belirgin hale gelir. Deponuz 1/3 ten fazla paslı ise temizlik önermeyiz. Pas temizliği ve boya kaplama yapılmalıdır. Boyanın ömrü 2-3 yılla sınırlı olacaktır. Bu nedenle 10 yıl garantili fiberglass depo öneririz. Daire başı maliyet 500 tl ( 70 Dolar) civarındadır. 
İş mahaline gelindiğinde pas, siyahlık, dışkı bulaşığı olması halinde deponuzu temizlemeyiz. Depo temizlenese de binanıza 2 kişi ve bir araç ile gelmeninin maliyeti 150,00 tl' dir. Boşa ücret ödemek yerine, LÜTFEN DEPONUZUN İÇİNE DİKKATLE BAKINIZ!

Krom nikel-paslanmaz çelik deponun boyanmasını asla tavsiye etmeyiz. PU-COAT 2 ile kaplama yapılabilir. Ancak 2 aydan sonra paslanmalar gözükmeye başlar. Çünkü krom nikelin yüzeyi parlaktır ve boya güçlü yapışamaz. Modüler depolarda civata ve contalardan sızıntı riski depo boyansa da devam eder. 6900,00 tl + KDV ye boyanır. Bu iş bizi size, sizi bina sakinlerine bir kaç yıl içinde mahçup eder. Düşün depo içinde kauçuk contalara boya nasıl yapışacak? 3 muhatabı da mutlu edecek formül: 10 yıl garantili fiber depo yaptırın. Daire başı 500 litre idealdir. Örnek 40 daire X 500= 20 ton fiyatı 15,000,00 TL 2 günde kullanıma hazır. Paşabahçe üretimi hammaddenin gıda temas raporları var.

27940-29354 sayılı yönetmelik gereği soğuk su depoları yılda iki kez, sıcak su depoları yılda 4 kez dezenfekte edilmelidir. 2019 yılı itibarı ile su depoları dezenfeksiyonları sağlık bakanlığı ulusal ÇEVSİS yazılım ağına kayıt edilmektedir. 

Depo temizliği örnek şartnamesi nasıl olmalı?
Lejyonella bakterisinden korunmak için ne yapmalı ?
http://www.martisudeposu.com/detay/biyosidal-ve-lejyonella-yonetmeligine-uygun-takip-denetim-dosyalarina bakınız!

Krom nikel depo civatalı ise ( modüler) deponuzu kuran firmadan destek almak ilk çözüm olmalı. Çözüm mümkün değilse, elektrik, argon kaynağı ile paslanmaz elektrotu kullanmak en iyi çözümdür. Modüler depoların en kalın yeri 2 mm dir. Metal incelmiş ve korozyon sonucu zayıflamış ise kaynak hasarı büyütebilir. Tavsiyemiz sızıntının PU_COAT 2 içme suyu raporlu epoksi boya ile depo içinden kesilmesidir.
İşlemin garantisi yoktur. Başarı oranı %95 tir.
Fiyatı100 cm²  kadar tamir işlemi için 650+KDV dir.

 

Sızıntı yapan plastik depolar tamir olur. Hasar ne kadar ufaksa başarı o kadar yüksektir.
İletişim İlyas Bey 05432097032

Hidroforların yanında  teneke ya da varil büyüklüğünde silindirik bir tank vardır. Üzerinde "6 ayda bir hava basıncını kontrol ettimelisiniz" yazar. Basıncı düşmüş tanklar, hidroforun çok sık devreye girmesine sebep olur. Elektrik sarfiyatı yükselir. İçinde bulunan lastik patlayabilir. Yüksek katlarda su basıncında azalma olur. Şebeke basıncı mevsimsel değişiklikler gösterir. Basınç ayarı tasarruf ve konfor sağlar. Bilyalar, fan ve düfüzörler kontrol edilir. Olası arızalar erken teşhisle masrafı ağır tamirleri önler.  Elektrik aksamı, flex hortumu kontrol edilir. 

Değerli Müşterimiz,
Size, arıtma cihazımız hakkında ön bilgi sunmak amacıyla yazıyoruz. Kaynağında, doğal mineralli, taze, su gibisi var mı? Bu imkana sahip olanlara ne mutlu. Kaynaktan uzakta oturanlar plastik şişe, damacanalara su doldurup haftalarca aydınlık ortamda bekletenler de var. Bu mikrobiyolojik risktir.    

Öncelikle belirtmeliyiz ki, cihazımızı temin etmek isterseniz, 1 hafta süre ile deneme hakkına sahipsiniz. Memnun kaldığınız taktirde, 1 haftanın sonunda sistemin kalıcı montajını yapıyoruz. Memnun kalınmadığı takdirde ise teslimat ve taşıma bedeli olarak sadece 100 tl tahsil ederek cihazımızı iade alıyoruz. Martı Su Deposu 0312 3953488
1- Arıtma Sisteminin Genel Özellikleri
Sediment tortu filtresi ile sudaki çözünmemiş partikülleri, kiri, tortuyu ve kumu alınır.
Aktif karbon filtresi ile suyun kokusunu ve tadını etkileyen kimyasalları (klor vb) tutar.
Son aşamadaki, tamamen doğal içerikli, tatlandırıcı filtre ile suya hoş bir tat verir.
2- Arıtma Kullanmanın Faydaları
Kullandığınız suyun plastik ambalaj içerisinde bekletmeden taze tükebilirsiniz,
Kaynağını bildiğiniz (kontrollü şebeke suyu) suyu arıtırsınız,
Yıllık içme-kullanma suyu maliyetiniz düşer,
3- Teknik Bilgiler
Filtre ömrü 8.000 lt su süzecek kapasitededir.
Eski, paslı tesisatlarda, su kesintilerinin çok olduğu binalarda filtre ömrü kısalır.
Cihaz, filtreleri hariç, 2 yıl garantilidir.
48 saat içerisinde yerinde servis garantimiz vardır.
4- Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları
SORU: Arıtma sistemlerinde yedek su tankı olmalı mı ? CEVAP: Bilhassa kloru alınarak mikrobiyolojik yönden savunmasız kalan su kısa zamanda tüketilmelidir. Bu yüzden suyun beklediği tank bulunmayan çelik su arıtmaları önermekteyiz.
SORU: Arıtma sistemim atık su ve elektrik masrafı faturalarımı ne kadar etkileyecek ? CEVAP: Pompa ile çalışan ya da UV lambası barındıran arıtma sistemleri düşük sarfiyatlı da olsa elektrik tüketir. Ayrıca ürettiği temiz su miktarının çok üzerinde atık su sarfiyatına yol açar. Önerdiğimiz çelik su arıtma sistemin elektrikle çalışan pompası, UV lambası ve atık su sarfiyatı yoktur.

30 yıllık tecrübe ve uzmanlığımızla su deposu temizliği yapıyoruz.  Martı su deposu temizliği olarak sektöründe Türkiye' nin yakından tanıdığı bir markayız. Sağlık bakanlığınca verilen dezenfeksiyon yetki ruhsatına sahibiz.TSE ve ISO 9001, 14001, 45001, 10002 kalite yönetim sistemi denetiminde su deposu temizliği ️ ve dezenfektesi yapmaktayız. KASKİ, nin Kayseri' de düzenlediği su deposu temizliği eğitimlerine katıldık. Sertifikamız mevcuttur. Lejyonella eğitim sertifikasına sahibiz. İçme suyu deposu temizleyecek hijyenik donanıma sahibiz. Ek-1 dezenfeksiyon belgesi düzenleyebiliriz. Martı' da Ankarada su deposu temizliği yapan firmalar arasında sıradışı hizmet kalitesini bulacaksınız. Mevzauta, yürürlüğe uygun su deposu teknik şartnamesini sitemizden indirebilir, hazırlık aşamanızda kullanabilirsiniz. Hastane su deposu temizlik şartnamesi, otel, yurt vb konaklama birimleri su deposu temizliği şartnamesi sade, özdür. Sonuca hizmet eden okul su deposu şartnamesi web sitemizde istifadenize sunulmuştur. Bebeklerden yaşlılara kadar insan sağlığını korumak için depo temizliği önemli bir adımdır. Su deposu şamandrası kontrollerimiz ve su deposu temizliği servis, teslim formu ile depo taşmalarını önlemekteyiz. Martı şirketi su deposu personeli, haftalık eğitimleri ile apartman bina su deposu temizliğinde hızlı ve hatasız çalışır. Kalite yönetim ekibimiz, mühendis kadromuz, yetkinlik belgelerimiz️ ile temizlik sonrası da size mevzuata uygun olarak  destek olmaya devam etmekteyiz. Su deposu temizliği fiyatları depo hacmine göre değişir. Kuyu suyu, taşıma su, artezyen suyu depo kirlenmesini hızlandırır. Su deposu temizliği daha zordur. Su deposu temizlik fiyatı yükselir. Uzun yılların deneyimi ile hazırlanan su deposu temizlik şartnamesi, apartman su deposu temizlik talimatı, apartman su deposu temizliği, kurum, kreş, okul su depusu temizliğinde de sağlıklı su temini için kullanışlıdır. Kimyasal ve biyolojik su analizi laboratuvar hizmeti vermekteyiz. Aski su deposu temizliği yapmamaktadır. Ankara, ASKİ şebeke suyu kalitesi günlük olarak raporlanmaktadır. Su deponuzda yeterince tazeleniyor mu? Beklemekten ötürü bakteri ürüyor mu, sunduğumuz su analiz labaratuvar hizmeti size hızlı ve hatasız fikir verecektir. Bulunduğunuz bölgede insani amaçlı su tüketim yönetmeliğine göre içme kullanma suyu içinde 0,2-0,5 ppm arası klor olmalıdır. Klor test kiti ile 20 saniyede suda ki bakiye klor, serbest klor düzeyini öğrenebilirsiniz. Sağlık bakanlığı ruhsatı olan Martı su deposu temizlik ek1 formu düzenlemeye yetkilidir.  Hızlı ve hatasız sonuçları garanti ederiz. Faaliyetlerimiz sırasında istemeden de olsa  sizlerin mallarına ve kişilerine verebileceğimiz zararlar üçüncü şahıslara karşı mali mesuliyet genel şartları kapsamında Anadolu Sigorta, işletme sorumluluğu sigorta poliçesi ile sigorta teminatı altına alınmıştır. Bina yönetimleri değişse bile düzenli takip ve hatırlatma sistemimizle binanıza ve deponuza ait bilgileri sürekli güncel tutmaktayız. Hatırlatmakta fayda var. Fiberglass GRP su deposu paslanan metal depolardan daha sağlıklıdır. Su deposu girişine filtre taktırabilirsiniz. 10-50 mikron arası kartuşlarla suyunuzu yosun ve partiküllerden arıtabilirsiniz. Şeffaf hausing veya big blue filtre Su basıncına göre seçilerek özenle monte edilir. Reverse osmosis Naturel su arıtma cihazı 30 yıllık deneyimle Ankara’ da üretilmektedir. Kaliteli filtreler, ideal tasarım; 12 adet donanımlı araç, hızlı ve hatasız montaj, tecrübeli, güleryüzlü teknik ekipleriyle sizlere ulaştırılmaktadır. LG membran filtreli su arıtma cihazımızla yılda 250 damacana (5 ton) su arıtabilir, su taşımak ve sipariş vermekten kurtulabilir, plastik şişelerde beklemiş su yerine taze su  içebilir, bütçenizi rahatlatabilirsiniz. ambalajlı suya 1 ayda ödediğiniz ücret cihazın aylık taksitlerini öder. bir yıla kalmadan cihaz kendini amorti eder. çeşmeden akan suyu 20-25 kat düşük maliyetle filtre edersiniz..  Tereddütünüz varsa cihazı 1 ay kullanıp deneyebilirsiniz. Reverse osmosis teknolojisi ile evinizde üretilen su, en az ambalajlı su kadar sağlıklıdır. Piyasadan, internetten bulduğunuz su arıtma cihazlarının montajını 150 tl den yapmaktayız. Taşınırken cihazı adresinizden sökerek yeniden kurulumunu da yapıyoruz. Polyesterden ve cam elyafından imal edilen fiber glass su depolarının sağlıksız olduğunu düşünüyorsanız bilimsel değeri olan makale araştırmanızı tavsiye ederiz. Platik su deposu ile polietilen su deposu aynı anlamı ifade eder. Plastik su deposu ile fiberglass su deposu fiyatları arasında % 100 yakın fiyat farkı vardır. GRP su deposu yani (fiber) polyester su deposu daha yüksek fiyatlıdır. Ancak fiber su deposu, modüler su deposu olduğu için kapılardan demonte olarak taşınır. Su deposu kurulumu yerinde monte-montaj edilir. İstanbul su deposu temizliği esnasında pek çok fiber depoya rastlamak mümkündür. Deponuzda pas var mı? Paslı su deposu su kalitesini düşürüyor mu? Binanızda kolayca öğrenebilirsiniz. Martı Gazi mahallesi' nde hizmete başladığı yeni ofisi ile hizmet kalitesini yükseltmiştir. Ankara su sebili temizliği firmamızın uzmanlık alanıdır. Sizi %100 memnun bırakacak, duyarlı müşteri ilişkileri yönetimi politikası izlemekteyiz. Reverse osmoz su arıtma cihazlarında uzmanız. Yakut su arıtma cihazı satışı yapıyoruz. Mutfak tezgahını daraltmadan ve tezgah taşını delmeden su arıtma cihazları montajı yapabilmekteyiz.  İstikrarlı kalite-fiyat firmamızın temel prensibidir. Birçoğu kurumsal olmak üzere Türkiye genelinde pekçok sektörden onbin civarında referansa sahibiz. 10002 müşteri memnuniyet sistemi kriterlerine uygun çalışmaktayız. Müşterilerimizin hakkımızda yaptığı yorumlarda aldığımız güçle, yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Temiz su temiz depodan gelir!