SIK SORULAN SORULAR

 

Değerli Müşterimiz, almış olduğunuz su deposu temizliği ya da dezenfeksiyon hizmetine tanımlı hediye - promosyonlarımız aşağıdadır.
15 katlı bina ortam dezenfeksiyonu 500,00 tl olup depo temizliği ya da dezenfeksiyon alan müşterilerimize %50 indirimle 250,00 TL dir.
Sayfanın altındaki formu doldurmanız halinde talebiniz hızla yerine getirilecektir. 

İlginiz için teşekkür ederiz.

 

1. Altı kiloluk iki adet yangın tüpü dolumu ya da 6 adet tüp bakımı ve sertifikası ücretsiz. Yönetmelik gereği bakım sertifikası binanızdaki tüm tüplere bakım yapılması durumunda verilir. ( 90 TL değerinde )

2. Bir dairenin tuvalet banyo ilaçlaması ücretsiz. ( 70 TL değerinde )  Ya da kazan dairesi, sığınak, bahçe 70 TL  indirimli ilaçlanır. 1 ve 2 nolu maddelerde belirtilen ücretsiz hizmetlerin toplamı 160 TL' dir. 

3. Biyoloğumuzca yapılan bir adet kimyasal ve mikrobiyolojik su analizi ve rapor 150 TL yerine 50 TL. 

4. 5 aşamalı reverse osmoz cihazı 1300 TL yerine 650 TL

5. 2 kişilik vip oda sinema bileti ücretsiz  ( 60 TL değerinde )

6. 30 kilo muadili konsantre yüzey temizlik deterjanı. 1 kilo ücretsiz  ( 60 TL değerinde )  19 Mart 2020 ürün kalmadı.

7. 100 kullanımlık dezenfektan-yüzey temizlik ürünü ücretsiz  ( 80 TL değerinde ) 19 Mart 2020 ürün kalmadı.
 

Detaylar:

-- 6,7 nolu hediyelerimizin teslimatı hizmet için binanıza geldiğimizde yapılır.

-- Analiz suyu numunesini dezenfekte öncesi ya da sonrası binada iken alıyoruz. Farklı gün ve saat taleplerinde 100 TL fark alınır.

-- Personelimiz binadan ayrıldıktan sonra yapılan taleplerde ürün teslimat ücreti müşteriye aittir.

-- Randevu kayıt programımızda bir binada iki ayrı isim ve telefon olan müşterilerimizin ikisini de SMS gitmektedir. Bir bina 5,6,7 nolu hediyelerden birini seçebilir. Dikkate almanızı rica ederiz. 

-- 1,2,3,4 nolu hediye ve indirimli ürünlerimizi dilediğiniz sayıda seçebilirsiniz. 

-- Yangın tüpü dolum bakım hizmeti TSE hizmet yeterlilik belgeli firma tarafından verilmektedir.

Cihaz alıp sorunsuz çalışmasını bekliyorsanız bir şartnameniz mutlaka olmalı. Dezenfektan sağlık bakanlığı ruhsatlı olmalıdır. Klorun kapağı açılmadan ve açıldıktan sonra raf ömrü nedir? Satın alacağınız firma size bekleme süresini yazılı vermelidir. Klor Dozaj pompası alırken dikkat edilmesi gereken hususlar; 24 saat sürekli klor ölçümü yapan ORP ölçümlü, klor dozaj pompası yedek parça, servis sorunu olmayan cihaz olmalıdır. Kullanacak teknik personelin eğitimi yapılmalıdır. Montajı yapılarak çalıştırıp test edilerek teslim edilmelidir. Satıcı firma 304 kalite paslanmaz krom nikel deponun, PVC membran depoların , klordan delinmemesi ya da zarar görmemesi için gereken önlemi almalıdır. Klor dozaj pompalarındaki , 2 yıl garanti Problu cihazın daima 0,2-0,5 ppm aralığında çalışacağını doğru ölçümü yapacağını, Cihazı,hatalı ölçümlerde, arıza ve bakımlarda, klor ihtiyaçlarında satıcı firmanın 48 saat içinde cihazın monte olduğu müşteri binasında müdahale ederek sorunu gidereceğini Üst üste 3 arıza ya da sorun bildiriminde cihazı geri alarak parasını iade edeceğini kapsamalıdır. 2 yıl garanti vermelidir.
Sebil temizliği ve dezenfeksiyonu hakkında ayrıntılı bilgi http://www.martisudeposu.com/detay/hizmetlerimiz adresinde mevcuttur. Bir adet sebilin temizliğini adresimizde 50 tl+KDV ye yapıyoruz. Önceden randevu almanız halinde yarım saatte temizler size teslim ederiz. Sebilin bulunduğu adrese gelme fiyatımız ise 200,00 tl+KDV' dir. Rakamlarımız adet artıkça düşer.

Aşağıdaki rakamlar birim fiyattır. Düşündüğünüz depo tonajı ile çarparak maliyetinizi netleştirebilirsiniz. Apartman sakinlerince depo cinsi, hacmi ve bütçeniz, netleştikten sonra size son teklifimizi su analizi ve arıtma promosyonlarımızı ekleyerek sunalım.
Biz depo doktoruyuz. Kafanızdaki soruları giderir, bilgi, belge ile ilerler, kötü sürpriz yaşatmayız!

YENİ DEPO BİRİM FİYATLARI 06 MAYIS 2019 :
10 yıl garantili 1 ton GRP, Fiberglass yeni depo binanızda yapılır. 2 gün de kullanıma hazır : 750 TL
2 yıl garantili 1 ton paslanmaz 304 kalite 4 günde kullanıma hazır. 3450 TL + KDV 06,05,2019
2 yıl garanti. 1 ton Galvaniz 4 günde kullanıma hazır. 2480 TL + KDV
2 yıl garanti 1 ton GRP modüler 4 günde kullanıma hazır. 4200 TL + KDV

ESKİ DEPO – BOYA KAPLAMA BİRİM FİYATLARI
Kumlamadan garantisiz epoksi reçine kaplama 10 gün sonra kullanıma hazır : 1 ton/250 TL
Kuru kumlamalı 5 yıl garantili epoksi kaplama 10 gün sonra kullanıma hazır : 1 ton /500 TL
Kuru kumlamadan 2 yıl garantili polyester reçine kaplama 6 gün sonra kullanıma hazır : 1 ton/300 TL
Kumlamadan 5 yıl garantili fiber + polyester kaplama 6 gün sonra kullanıma hazır : 1 ton /400 TL

Önemli Bilgiler:
*Depo Temizliğinde paslar azalmaz. Aksine daha belirgin hale gelir. Paslar temizlenirse üzerinin boya ile kaplanması gerekir. *Galvaniz depolara yapışan içme suyu raporlu boya yoktur.
*Boyaların etiketlerinde boyanacak yüzey SA 2­ buçuk normunda kuru kumlama yapılarak temizlenmelidir. Kumlama işçiliği zor ve maliyetlidir. *Kumlamalı epoksi boya kaplama hizmetimizin garantisi esnemeden ötürü boyanın çatlayacağı atkı diplerinde 2 yıl, düz yüzeylerde 5 yıldır. *Siyah sac ya da modüler olmayan galvaniz ve plastik harici depolar kumlanmadan başarıyla Fiberglass - GRP kaplanır. *500 litre daire başı depo ideal hacimdir. Sirkülasyon hızından ötürü suyu sağlıklı depolama imkanınız artar. Mevcut deponuz büyükse küçültmeyi değerlendiriniz! *Paşabahçe ürünü polyester kaplama hammadelerin gıda ile temas raporları mevcuttur.
*28 yıllık tecrübemizle size fiberglass depo tavsiye ederiz.

Sıcaklık Işık Suyun hareketsiz beklediği süre. Uygun ortamda 2-3 günde üreme başlar!
YER YÜZEY MERDİVEN, ASANSÖR, KAPI KOLLARI, SİLERKEN BİR KOVA SUYA BİR TANE ATARAK KULLANABİLİRSİNİZ. BAKTERİ VE MİKROPLARA ETKİNDİR. PİYASADA SATILAN ÜRÜNLERDEN FARKI BEKLEME SÜRESİ 9 AYDIR VE ÇOK DÜŞÜK MALİYETLİDİR. KULLANIM ŞEKLİ VE ALANLARI KUTU ÜZERİNDE YAZMAKTADIR. SAĞLIK BAKANLIĞI RUHSATLIDIR.

Su deposu alırken nakliye bedelini de gözönünde bulundurun! Fiberglass yeni depolar müşteri adresinde yapıldığı için nakliye ücreti olmaz. Depo sıfır bile olmasa nakliye ücreti vermeyeceğiniz için uyguna gelebilir. Kışın dondan , toprak zemin hareketlerinden zarar gören fiber depoları çok düşük maliyetlerle usta çağırmadan tamir edebilirsiniz.
Kamil Bey 05322544955 yepyeni 5 yıl garantili ikinci el depo da satmaktadır.
 

Plastik depolar düşük fiyatlıdır. Mesafe uzadıkça nakliye maliyeti yükselir. Dışına boya zor yapışır. Beyaz olanları güneş görürse hızla yosun tutar. Tamiri oldukça zor ve sonuç garantisi düşüktür.
İlyas bey 05432097032

Deponuz paslı ise temizlikle paslar azalmaz daha belirgin hale gelir. Deponuz 1/3 ten fazla paslı ise temizlik önermeyiz. Pas çoksa temizlik değil pas temizliği ve boya kaplama yapılmalıdır. Pasın az olduğundan eminseniz problem çıkmaz. Temizlik ücreti 400,00 tl. dezenfeksiyon ve ekbir belgesi istrseniz 250,00 tl. KDV hariçtir. İş mahaline gelindiğinde pas, siyahlık, dışkı bulaşığı olması halinde deponuzu temizlemeyiz. Bu durumda 150,00 tl servis bedeli alınır. BU YÜZDEN DEPONUZUN İÇİNE DİKKATLE BAKINIZ!

Krom nikel-paslanmaz çelik deponun boyanmasını asla tavsiye etmeyiz. PU-COAT 2 ile kaplama yapılabilir. Ancak 2 aydan sonra paslanmalar gözükmeye başlar. Çünkü krom nikelin yüzeyi parlaktır ve boya güçlü yapışamaz. Modüler depolarda civata ve contalardan sızıntı riski depo boyansa da devam eder. 6900,00 tl + KDV ye boyanır. Bu iş bizi size, sizi bina sakinlerine bir kaç yıl içinde mahçup eder. Düşün depo içinde kauçuk contalara boya nasıl yapışacak? 3 muhatabı da mutlu edecek formül: 10 yıl garantili fiber depo yaptırın. Daire başı 500 litre idealdir. Örnek 40 daire X 500= 20 ton fiyatı 15,000,00 TL 2 günde kullanıma hazır. Paşabahçe üretimi hammaddenin gıda temas raporları var.

Sayın ziyaretçimiz hidrofor bakım, tamir, montaj taleplerinizde firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

27940-29354 sayılı yönetmelik gereği soğuk su depoları yılda iki kez, sıcak su depoları yılda 4 kez dezenfekte edilmelidir. 2019 yılı itibarı ile su depoları dezenfeksiyonları sağlık bakanlığı ulusal ÇEVSİS yazılım ağına kayıt edilmektedir. 

Depo temizliği örnek şartnamesi nasıl olmalı?
Lejyonella bakterisinden korunmak için ne yapmalı ?
http://www.martisudeposu.com/detay/biyosidal-ve-lejyonella-yonetmeligine-uygun-takip-denetim-dosyalarina bakınız!

Krom nikel depo civatalı ise ( modüler) deponuzu kuran firmadan destek almak ilk çözüm olmalı. Çözüm mümkün değilse, elektrik, argon kaynağı ile paslanmaz elektrotu kullanmak en iyi çözümdür. Modüler depoların en kalın yeri 2 mm dir. Metal incelmiş ve korozyon sonucu zayıflamış ise kaynak hasarı büyütebilir. Tavsiyemiz sızıntının PU_COAT 2 içme suyu raporlu epoksi boya ile depo içinden kesilmesidir.
İşlemin garantisi yoktur. Başarı oranı %95 tir.
Fiyatı100 cm²  kadar tamir işlemi için 650+KDV dir.

 

Sızıntı yapan plastik depolar tamir olur. Hasar ne kadar ufaksa başarı o kadar yüksektir.
İletişim İlyas Bey 05432097032

Hidroforların yanında  teneke ya da varil büyüklüğünde silindirik bir tank vardır. Üzerinde "6 ayda bir hava basıncını kontrol ettimelisiniz" yazar. Basıncı düşmüş tanklar, hidroforun çok sık devreye girmesine sebep olur. Elektrik sarfiyatı yükselir. İçinde bulunan lastik patlayabilir. Yüksek katlarda su basıncında azalma olur. Şebeke basıncı mevsimsel değişiklikler gösterir. Basınç ayarı tasarruf ve konfor sağlar. Bilyalar, fan ve düfüzörler kontrol edilir. Olası arızalar erken teşhisle masrafı ağır tamirleri önler.  Elektrik aksamı, flex hortumu kontrol edilir. 

Talebiniz alınmıştır. En kısa sürede yerine getirilecektir.

Değerli Müşterimiz,
Size, arıtma cihazımız hakkında ön bilgi sunmak amacıyla yazıyoruz. Kaynağında, doğal mineralli, taze, su gibisi var mı? Bu imkana sahip olanlara ne mutlu. Kaynaktan uzakta oturanlar plastik şişe, damacanalara su doldurup haftalarca aydınlık ortamda bekletenler de var. Bu mikrobiyolojik risktir.    

Öncelikle belirtmeliyiz ki, cihazımızı temin etmek isterseniz, 1 hafta süre ile deneme hakkına sahipsiniz. Memnun kaldığınız taktirde, 1 haftanın sonunda sistemin kalıcı montajını yapıyoruz. Memnun kalınmadığı takdirde ise teslimat ve taşıma bedeli olarak sadece 100 tl tahsil ederek cihazımızı iade alıyoruz. Martı Su Deposu 0312 3953488
1- Arıtma Sisteminin Genel Özellikleri
Sediment tortu filtresi ile sudaki çözünmemiş partikülleri, kiri, tortuyu ve kumu alınır.
Aktif karbon filtresi ile suyun kokusunu ve tadını etkileyen kimyasalları (klor vb) tutar.
Son aşamadaki, tamamen doğal içerikli, tatlandırıcı filtre ile suya hoş bir tat verir.
2- Arıtma Kullanmanın Faydaları
Kullandığınız suyun plastik ambalaj içerisinde bekletmeden taze tükebilirsiniz,
Kaynağını bildiğiniz (kontrollü şebeke suyu) suyu arıtırsınız,
Yıllık içme-kullanma suyu maliyetiniz düşer,
3- Teknik Bilgiler
Filtre ömrü 8.000 lt su süzecek kapasitededir.
Eski, paslı tesisatlarda, su kesintilerinin çok olduğu binalarda filtre ömrü kısalır.
Cihaz, filtreleri hariç, 2 yıl garantilidir.
48 saat içerisinde yerinde servis garantimiz vardır.
4- Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları
SORU: Arıtma sistemlerinde yedek su tankı olmalı mı ? CEVAP: Bilhassa kloru alınarak mikrobiyolojik yönden savunmasız kalan su kısa zamanda tüketilmelidir. Bu yüzden suyun beklediği tank bulunmayan çelik su arıtmaları önermekteyiz.
SORU: Arıtma sistemim atık su ve elektrik masrafı faturalarımı ne kadar etkileyecek ? CEVAP: Pompa ile çalışan ya da UV lambası barındıran arıtma sistemleri düşük sarfiyatlı da olsa elektrik tüketir. Ayrıca ürettiği temiz su miktarının çok üzerinde atık su sarfiyatına yol açar. Önerdiğimiz çelik su arıtma sistemin elektrikle çalışan pompası, UV lambası ve atık su sarfiyatı yoktur.

Talebiniz en kısa sürede yerine getirilecektir.

Talebiniz alınmıştır. En kısa sürede yerine getirilecektir.

Talebiniz en kısa sürede yerine getirilecektir.

Talebiniz tamamlanmıştır. 

Talebiniz yerine getirilecektir.

Talebiniz alınmış ve hediyeleriniz teslim edilmiştir.

Talebiniz tamamlanmıştır.

SMS ile en kısa sürede bilgilendirleceksiniz. 

Talebiniz alınmış, promosyonunuz teslim edilmiştir.

Talebiniz alınmış, promosyonunuz teslim edilmiştir.

Talebiniz alınmış, promosyonunuz teslim edilmiştir.

Talebiniz alınmıştır ve prosmosyon ürününüz teslim edilmiştir.

Talebiniz alınmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Talebiniz alınmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. 

Talebiniz alınmıştır. Promosyon ürününüz temizlik sonrası teslim edilecektir.

Talebiniz alınmıştır.En kısa sürede tamamlanacaktır.

Talebiniz alınmıştır. Promosyon ürününüz teslim edilmiştir.

Talebiniz alınmıştır. Temizlik sonrası teslim edilecektir.

Talebiniz alınmıştır. En kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

Talebiniz alınmış ve promosyonunuz teslim edilmiştir.

Talebiniz alınmıştır. Teslim edilmiştir. Güzel günlerde kullanın.

Talebiniz alınmıştır ve teslim edilmiştir. 

Talebiniz alınmıştır. Teslim edilmiştir. 

Talebiniz alınmıştır, seçtiğiniz promosyon teslim edilmiştir. 

Talebiniz alınmıştır. SMS ile bilgi gönderilmiştir. 

Talebiniz alınmıştır ve promosyonunuz teslim edilmiştir.

Martı Su Deposu Temizlik su deposu temizliği teknik şartnamesi ne uygun su deposu temizliği sunuyor. Hizmet talebinizi su deposu temizliği için hızlı randevu al butonundan gerçekleştirebilirsiniz. 25 yıldır sektörde bulunan firmamız su deposu temizliği firmaları ile etkin ve olumlu iletişim halindedir. Firmamızın kendine özgü hazırlamış olduğu su deposu temizliği teknik şartnamesi kurumsal hizmetleri kapsadığı gibi bireysel hizmetlerde de başarıyla uygulanmaktadır. Su deposu temizliği nasıl yapılır konulu tanıtım filmimiz size fikir verecektir. Bilhassa yosun bağlayan plastik su deposu temizliği oldukça güçtür. Kullanım suyu hijyenine %100 ulaşabileceğiniz en doğru adrestesiniz. Su deposu temizliği talimatı çerçevesinde her biri işinin uzmanı saha ekipleri, iletişim mezunu güler yüzlü müşteri temsilcileri ve ofis yöneticileri sizlere hızlı ve hatasız su deposu temizlik hizmeti sunmak için buradalar. Sadece su deposu temizliği esnasında değil, izleyen altı ay boyunca sınırsız ve ücretsiz danışmanlık alabileceğiniz kişisel çözüm odaklı, eğitimli, tecrübeli mühendislerdir. Firmamızın her müşterisine atamış olduğu kişisel asistan su deposu, bina su deposu kullanım alışkanlıkları, hizmet sunumu için ideal gün ve saat konularında size birebir destek olacaklardır. Muhteşem su hijyeni için etkin işbirliği firmamızın profesyonel çalışma alanıdır. Ankara su deposu temizliği sektöründe liderin öncüsü Martı Su Deposu Temizlik ile Türkiye’ de kılavuz konumundadır.

Yirmibeş yıldır su deposu temizleme alanında ARGE yapan firmamızda üç kişiden oluşan iş ve kalite geliştirme birimi sizlere kusursuz, su deposu teknik şartnamesi ne uygun hizmet sunmak için gayret etmektedir. Kaliteli, hızlı ve hatasız su deposu temizlik hizmeti, makul su deposu temizliği fiyatları temel presibimizdir.

Tekliflerde, kağıt üstünde düşük rakamlı olan su deposu temizlik ve dezenfeksiyon fiyatı altı ay- oniki ay boyunca yapacağınız su deposu kullanımlarınızda su hijyeninin sürekliliği için size extra maliyet getirecek mi? Ucuz mu, maliyeti düşük su deposu temizlik hizmeti mi ayrıntı burada gizlidir. Su deposu teknik şartnamesi ne uygun hizmet 6 ve 12 aylık depo kullanım dönemi ile mukayese edilmesi halinde maliyeti doğru analiz edilmiş olacaktır.Standart dışı hizmetlerde su deposu temizliği yapılırken su deposu yalıtım bütünlüğü zarar görebilmekte, ilerleyen aylarda su deposu izolasyonu problem olmaktadır. Ankara merkezli firmamız bu önemli noktada bina görevlisi ya da teknisyenler ile mutlaka işbirliği yapmakta ve aşamaları checklist, kontrol listesinde tik atarak teknik kadroya su deposu temizliği tutanağı şeklinde tebellüğ etmektedir. Su deposu teslim tutanağı teknisyen ya da bina görevlilerinde su deposu kullanımına ait görev ve sorumluluk tanımlarını netleştiren, aksiyon yaratan, su deposu temizlik ve dezenfeksiyon sonrası kazan dairenizde bulunan cihazların zarar görmesini önleyen, 7/24 suyun mikrobiyoljik kontrolünü garanti eden uzun yılların birikimi ile şekillenmiş oldukça faydalı bir tutanaktır.